MEYRA - NEMO

MEYRA NEMO - Wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym z funkcją pionizacji.

Ilość
0,00 zł
Brutto
Realizacja zaopatrzenia w produkty refundowane ze środków NFZ, tylko w salonach stacjonarnych 4med-ortopedia

compare Porównaj
 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Konfiguracja i wyposażenie wózka NEMO jest każdorazowo sprawą indywidualną i wymaga przeprowadzenia dokładnego wywiadu i serii testów z udziałem pacjenta oraz wykwalifikowanego przedstawiciela producenta. Konsultacja i pomiary w celu konfiguracji sprzętu odbywają się w trakcie serii co najmniej dwóch sesji. Na podstawie zebranych informacji i wybraniu wersji oprzyrządowania odpowiedniej dla potrzeb konkretnego pacjenta, następuje kalkulacja i wycena. Termin realizacji zamówienia wózków NEMO, podobnie jak cena różni się w zależności od wersji i wynosi od 7 do 8 tygodni.

NEMO MEYRA to urządzenie, które dzięki swoim możliwościom oraz funkcjom, zaliczane jest i do uniwersalnych wózków inwalidzki pokojowych, jak również do urządzeń multifunkcyjnych (rehabilitacja w pozycji siedzącej, leżącej oraz pionizacja). Równocześnie dzięki mocnemu silnikowi, dzielności jezdnej oraz rozmiarom kół, doskonale sprawdza się jako wózek elektryczny terenowy. 

NEMO w zależności od potrzeb pacjenta wyposażany jest w odpowiedni komplet czujników sterujących zestawem siłowników. Każdy współpracuje z systemem aparatury kontrolno pomiarowej (zakres ruchu, siła, prędkość, intensywność, nacisk, szybkość rozciągania) tak aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu w trakcie jazdy, zmiany pozycji i w trakcie spoczynku. Urządzenie uwzględnia spastykę, nietypowe schorzenia i uwarunkowania neurologiczne. Zaburzenia ruchowe charakteryzujące się wzmożoną nadpobudliwością tonicznych odruchów ścięgnistych, wzmożone napięcie mięśniowe, odhamowywanie odruchów, niedowład, odruchy patologiczne, stopotrząs i wiele innych występujących przy zespole górnego neuronu, patofizjologi lub w wyniku uszkodzenia motoneuronów. Wózek NEMO MEYRA wyposażony może zostać w system sterowania zarówno dla pacjenta jak i osoby towarzyszącej (opiekuna). 

Prawidłowa konfiguracja wózka NEMO jest sprawą absolutnie priorytetową, kalibracja czujników i systemu sterowania ma istotne znaczenie nie tylko dla komfortu pasażera, ale też dla rehabilitacji, dlatego ważne aby przeprowadzić ją prawidłowo i pod nadzorem specjalistów. Wybierając konfigurację należy uwzględnić też fakt że spastyczność ulega ewolucji w ciągu dni i tygodni od momentu uszkodzenia, ale zmienia się jej charakter też w trakcie rehabilitacji. Wybierając wersję i dokonując kalibracji nie załatwiamy sprawy raz na zawsze, należy pamiętać aby bacznie obserwować pacjenta i jego reakcje. Konsultacja i pomiary w celu konfiguracji wózków NEMO odbywają się  po uprzednim umówieniu  w naszym salonie 4med-ortopedia w Katowicach na ul. Wojewódzkiej 32. 

Szerokość siedziska 320-540mm
Głębokość siedziska 430-550mm
Kąt nachylenia siedziska i oparcia 25˚
Wysokość oparcia 580mm
Kąt odchylenia oparcia 90˚-150˚
Długość podudzia 280-450mm
Wysokość podłokietników 200-235mm
Długość z podnóżkiem 1200mm
Szerokość wózka 660mm
Wysokość bez zagłówka 1130mm
Maksymalna waga użytkownika 100kg
Minimalna waga wózka 185kg
Wymiary po złożeniu długość/szerokość/wysokość (cm) 95x66x105
Kolo przednie/kolo tylne 35,6x8,4/23x7
Zasięg 35km*
Prędkość 6km/h*
Maksymalna wysokość pokonywanej przeszkody 70mm
Maksymalny ciężar bagażu 10kg

* Prędkość i maksymalny dystans, uzależnione są od wagi pacjenta, ciśnienia w oponach, stanu naładowania baterii i ich pojemności,
jak również od terenu w jakim użytkowany jest wózek. Podawany zasięg dotyczy warunków laboratoryjnych!

Opcje:

• sterowanie dla opiekuna
• szeroka gama pelot i elementów stabilizujących
• różnorodność końcówek joysticka
• stolik terapeutyczny