• Obniżka
  • Nowy

QUICKIE - HELIUM PRO

Quickie Helium-Pro firmy Sunrice Medical - Ultra lekki wózek inwalidzki ze sztywną, spawaną ramą - kod NFZ P.129

Ilość
9 350,00 zł
8 999,00 zł - 351,00 zł
Brutto
Umów się na pomiar

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

Helium Pro - Wózek ze sztywną, spawaną ramą - Ultralekki wózek inwalidzki o wysokiej sztywności.

Poprzednik i starszy brat wózka Quickie Nitrum
Nowa generacja Helium-Pro to kolejne innowacje obejmujące nowe funkcje i technologie, co przekłada się na niezwykle wytrzymały, sztywny i ultralekki wózek oferujący nieograniczone możliwości. Jego imponująca łatwość prowadzenia i natychmiastowe reakcje nawet na najlżejszy ruch użytkownika sprawiają, że Helium-Pro to idealny towarzysz w codziennym życiu. Bez względu na miejsce, sytuację i cel podróży, na wózek Quickie Helium-Pro można liczyć w każdych okolicznościach. Spawany, ultra-lekki i całkowicie odświeżony wózek QUICKIE Helium Pro, dzięki całkowicie spawanej ramie i nieruchomemu przyspawanemu oparciu oraz osi, zapewnia doskonałą stabilność i wydajną jazdę.

Niezwykle lekki, a jednocześnie wytrzymały i trwały:

Dzięki całkowicie spawanej ramie i nieruchomemu przyspawanemu oparciu oraz osi, Helium Pro zapewnia doskonałą stabilność i sztywną konstrukcję co gwarantuje niezwykle wydajną jazdę. Aby stworzyć QUICKIE Helium Pro, konstruktorzy użyli materiałów najwyższej jakości, takich jak aluminium klasy lotniczej, oraz innowacyjnych procesów obróbki cieplnej aluminium i zwiększenia jego wytrzymałości. Dzięki temu ścianki rur z których zbudowana jest rama są cieńsze, lżejsze i mocniejsze niż w konwencjonalnym wózku inwalidzkim. W rezultacie powstał QUICKIE Helium Pro - o zadziwiająco ultralekkiej i trwałej ramie. Wózek inwalidzki Quckie Helium - Pro o wadze początkowej zaledwie 6,4 kg, jest niesamowicie trwały.

Ultralekki wózek inwalidzki o sprawdzonej i trwałej konstrukcji!

Aby stworzyć QUICKIE Helium Pro, konstruktorzy użyli najwyższej jakości materiałów do zbudowania ramy tego wózka. Aluminium klasy lotniczej, poddane obróbce za pomocą innowacyjnych procesów cieplnych, zwiększyło jego wytrzymałość. Dzięki temu ścianki rur ramy mogą być cieńsze czyli lżejsze! I w rezultacie są mocniejsze niż w konwencjonalnych wózkach inwalidzkich. Helium Pro - to zadziwiająco ultralekki wózek inwalidzki o masie początkowej zaledwie 6,4 kg. Ale nie chodzi tylko o wagę, Helium Pro jest również niesamowicie mocny i trwały. Mało który sportowy wózek ultralekki, jest w stanie utrzymać użytkownika o masie wynoszącej 125 kg!

Ultralekka rama o najwyższym poziomie sztywności!

Z czego wynika tak wysoka sztywność ramy Helium-Pro, przy równoczesnej jej ultralekkiej konstrukcji?

Spawana rama oczywiście i eliminacja połączeń śrubowych to jedna sprawa, druga to mostek o stałej osi - zapewniający najwyższy poziom sztywności dla najbardziej wydajnej jazdy. Jeśli szukasz najprostszego z możliwych pojazdów, o minimalistycznej formie i prostym projekcie to wózek inwalidzki Quckie Helium-Pro, może być właśnie tym czego szukasz.

Wolisz bardziej stromy kąt siedzenia?

Nowa rama wózka inwalidzkiego o kącie 88° (opcja) nie tylko zapewnia lepsze ustawienie, ale także nadaje Helium Pro bardziej elegancki i aktywny wygląd oraz bardziej kompaktową formę. Z nogami umieszczonymi blisko osi obrotu (zgięte dalej do tyłu niż w innych dostępnych konstrukcjach), będziesz mieć więcej miejsca na obrót i dzięki temu Helium Pro, ma niesamowicie mały promień skrętu. Szczególnie z opcją regulacji głębokości płyty podnóżka (opcja - przeprojektowanej płyty podnóżka z włókna węglowego, aby uzyskać bliższą pozycję stóp względem korpusu ciała) Krótsza rama to mniejsza waga wózka, więc lekki Helium-Pro jest jeszcze łatwiejszy do podnoszenia, przenoszenia i w praktyce łatwiejszy i bardziej komfortowy np. do wkładania do samochodu autobusu lub innego środka transportu.

Usiądź wygodnie z oparciem Freestyle!

Innowacyjne oparcie Freestyle (opcja dodatkowa) nie tylko zwiększa stabilność tułowia, ale także zapewnia 360-stopniowy zakres ruchu górnej części ciała wokół, w trakcie siedzenia na wózku. (bez ograniczeń, które zwykle powodują tylne oparcia w wózkach inwalidzkich). Niskie podparcie pleców w odcinku LS zapewnia większy dostęp do tylnych kół, możesz zmaksymalizować w ten sposób efektywność każdego pchnięcia ciągów. Zwiększa również dostęp do otaczającego Cię środowiska, dzięki czemu Twoje codzienne czynności stają się o wiele łatwiejsze i bardziej ergonomiczne. Freestyle Back doskonale współgra z ultralekką konstrukcją Twojego Helium Pro. Wybierz karbonową skorupę oparcia, aby uzyskać jak najmniejszą wagę, lub jeśli szukasz dodatkowego stylu, wybierz aluminiową skorupę, która jest również dostępna w tym samym kolorze co rama wózka. Uzupełnij swój projekt Helium Pro, ozdabiając go indywidualną grafiką ramy. Dodaj niepowtarzalnego charakteru swojemu QUICKIE Helium Pro, dzięki gamie stylowych grafik na ramie. Subtelne i charakterystyczne, doskonale uzupełniają ponadczasowy design Twojego wózka. Możesz spersonalizować swojego Helium Pro, kontrastującymi kolorami ramki (czarny, matowo-czarny, pomarańczowy, czerwony, niebieski lub srebrny).

Połącz swój ultralekki Helium Pro z nową serią ręcznych rowerów na wózkach Attitude i poczuj wolność, jak nigdy dotąd!


Dane Techniczne / Wymiary:


Całkowita szerokość: SS + 170 mm (0°); SS + 230 mm (3°); SS +290 mm (6°); SW +350 mm (9°).
Szerokość siedziska: 320 - 460 mm (w skokach co 20 mm)
Głębokość siedziska: 340 - 480 mm (w skokach co 20 mm)
Wysokość siedziska z przodu: 430 - 570 mm (w skokach co 10 mm)
Wysokość siedziska z tyłu: 370 -500 mm (w skokach co 10 mm)
Wysokość oparcia: 250 - 450 mm (w skokach do 25 mm)
Kąt pochylenia oparcia: -31° do +15° w skokach co 3.5°
Kat zgięcia ramy: 100° / 92° / 88°
Taliowanie ramy: 0 mm, 10 mm & 30 mm (każda ze stron)
Pochylenie kół: 0° / 3° / 6° / 9°
Kolory: 32 kolory do wyboru

Dane Techniczne/Waga:

Maksymalna waga użytkownika: 125 kg (100 kg z kołami Proton, owalnym oparciem i tapicerką Clip Style)
Całkowita waga: od 6.4 kg


Transport: Crash test - Produkt ten został poddany testom Crash Test i spełnia wymogi ISO 7176-19