QMED Sensory path for children - Ścieżka sensoryczna dla dzieci

SENSORY PATH FOR CHILDREN - Ścieżka sensoryczna dla dzieci firmy QMED

Ilość
199,00 zł
Brutto
Wysyłka w kolejnym dniu roboczym

 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

SENSORY PATH FOR CHILDREN - Ścieżka sensoryczna dla dzieci firmy QMED

Idealna do integracji sensorycznej
Szeroki zakres stymulacji zmysłów
Łatwy do czyszczenia materiał
Zróżnicowany kształt i kolorystyka elementów
Niezależne od siebie elementy, umożliwiają ułożenie ścieżki w wielu wariantach i kolejności


Ścieżka sensoryczna dla dzieci jest elementem toru przeszkód, stworzonym na podstawie teorii integracji sensorycznej (SI) A. Ayers, doktor psychologii edukacyjnej i psychoterapeutki zajęciowej. W czasie rozwoju dziecka mogą pojawić się deficyty w postaci nieprawidłowej integracji wielu zmysłów, których przyczyną wg Ayers jest nieefektywna praca neuronów w mózgu, możliwa do zniwelowania poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. Układ nerwowy cechuje się plastycznością, którą wspierają i pobudzają bodźce sensoryczne. Teoria SI zakłada, że wzbogacone środowisko, w jakim porusza się człowiek, ułatwia rozwój mózgu. Zmiany zachodzące pod wpływem stymulacji są bardzo dynamiczne i szybko widoczne, a także często potrafią być udokumentowane w samej strukturze mózgu. W zależności od osoby i środowiska mogą być również długotrwałe. Odkrycia potwierdzają założenie SI, że aktywna eksploracja środowiska i zaangażowanie dziecka w zadanie są niezbędnymi warunkami zaistnienia zmian neuronalnych. Bardzo istotne jest zróżnicowanie obiektów i przedmiotów, z którymi ma ono kontakt w okresie rozwoju oraz odpowiednio długi czas ekspozycji, aby nie było jednorazowym doświadczeniem, lecz praktyką trwającą odpowiednio często. Angażowanie więcej niż jednego zmysłu oraz stopień skomplikowania przedmiotu lub zadania są skutecznymi i koniecznymi narzędziami, aby wystąpiły korzystne zmiany w układzie nerwowym. Praktycy i badacze pracujący z metodą SI twierdzą, że naturalnym i wysoce motywującym sposobem stymulacji dziecka jest zabawa, szczególnie jeśli jest inicjowana samodzielnie przez dziecko.

Zastosowania ścieżki sensorycznej dla dzieci:
• sprawnością motoryczną i koordynacją ruchową
• planowaniem ruchu
• percepcją wzrokową
• komunikacją werbalną
• zdolnościami interpersonalnymi przy wspólnej zabawie
• poczuciem własnej kompetencji
• koncentracją na zadaniu.

Wskazania: wspieranie naturalnego procesu rozwoju dziecka

Przeciwwskazania: brak

Sposób użycia:
Zabawę zaplanuj na płaskiej i równej powierzchni. Zestaw składa się z 10 teksturowanych kształtów wykonanych z bardzo miękkiego, elastycznego silikonu – 5 dużych i 5 małych. Na powierzchni każdego elementu znajduje się wzór, który jest charakterystyczny i odmienny od reszty zestawu. Dziecko może wyczuć te tekstury i odkryć ich różnice umieszczając małe kółka w dostarczonym woreczku; zobaczyć, czy potrafi opisać lub przewidzieć wzór, który odczuwa. Łączenie małych i dużych kształtów sensorycznych za pomocą dotyku to także świetna zabawa.

Ostrzeżenie: nie używać w przypadku przerwania ciągłości naskórka lub skóry właściwej w obrębie oddziaływania wyrobu. Korzystanie z wyrobu medycznego przez dzieci możliwe jest tylko pod opieką i nadzorem osoby zobowiązanej do nadzoru nad nimi.

Konserwacja: Po użyciu umyć w letniej wodzie z dodatkiem mydła. Suszyć z daleka od sztucznych źródeł ciepła. Trzymać z daleka od ostrych przedmiotów. Nie rolować.

Skład: silikon medyczny
Rozmiar: średnica 280 mm i 10 mm.
Wiek: 3+
Maksymalne obciążenie: 200 kg

Producent: mdh Sp. z o.

Specyficzne kody