• Obniżka

TARTA 6V - STANDARD

TARTA 6V - Sześcio-kręgowe oparcie (ORTEZA), stabilizujące tułów, typu 6V STANDARD.
(podwyższony komfort i optymalna stabilizacja boczna)

Ilość
4 930,00 zł
4 688,00 zł - 242,00 zł
Brutto
Realizacja zamówienia do 7 dni roboczych.

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Wysyłka do 48h

 

Proste zwroty produktów

TARTA® to elastyczny system stabilizacji tułowia o konstrukcji żebrowej ortezy, który zadba o twój kręgosłup. 

Prezentowany model to oparcie stabilizacyjne 6V - sześcio-kręgowe, o średnio obejmujących żebrach typu STANDARD.

Zestaw zawiera system mocowania do ramy wózka krzyżakowego lub wózka na sztywnej ramie.

Ergonomiczna, stworzona na bazie doświadczenia profesjonalistów od utrzymywania prawidłowej postawy ciała z naciskiem na wygląd i nowoczesne materiały. Każdego dnia odkrywamy nieograniczone możliwości tego systemu. Tarta® wychodzi na przeciw oczekiwaniom, od estetycznego wyglądu, możliwości  adaptacyjnych do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych ale również jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich ludzi spędzających dłuższy czas w pozycji siedzącej. Każdy może korzystać z tego innowacyjnego rozwiązania.

Przeznaczenie: Wózki inwalidzkie, transportowe, fotele rehabilitacyjne, krzesła biurowe dla dorosłych i dla dzieci.

Kąt nachylenia każdego kręgu można regulować w zakresie 10°, co pozwala np. na dopasowanie całego szkieletu ortezy do różnych stopni skoliozy. Kąt nachylenia poszczególnych żeber również można ustawiać. Żebra są wykonane z aluminium i można je naginać z milimetrową dokładnością tak aby idealnie pasowały do użytkownika.

Tak jak dobre ubrania szyje się na wymiar tak ortezę TARTA® oprócz tego, że można modelować kształt i dopasowywać do indywidualnych
potrzeb użytkownika można wybrać pomiędzy czterema podstawowymi rozmiarami S, M, L, XL. Dodatkowo można wybrać pomiędzy wersją STANDARD ze średnio obejmującymi tułów żebrami (taka wersja oferuje użytkownikowi komfortowe i stabilne podparcie) jak również wersją CONTOUR, kształt której został zainspirowany specjalistycznymi fotelami wykorzystywanymi w super sportowych samochodach.
Takie fotele gwarantują maksymalną stabilizację boczną i podparcie tułowia dzięki różnym długościom i zgięciom poszczególnych żeber.

TABELA ROZMIARÓW TARTA 1

Z TART-ą znajdziesz najwłaściwsze dla siebie rozwiązanie!

Wszystkie wykorzystane materiały zostały dobrane tak, aby zapewnić systemowi TARTA® odpowiednią elastyczność i wytrzymałość w miejscach gdzie tego potrzebujemy, odpowiednio niską wagę dla poprawy ergonomii i wygody, a także maksymalną trwałość i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Sprężysta stal użyta jako rdzeń tzw. "kręgosłupa" umożliwia zapamiętywanie pozycji po odkształceniu, gwarantuje odpowiednią elastyczność i wytrzymałość.

TARTA roz. vs funkcja podparcia

Bardziej elastyczna górna część oparcia, pozwala na naturalne ruchy tułowia, przy jednoczesnej kontroli postawy. Jeśli zablokuje się dolne kręgi uzyska się bardzo ważne wsparcie lędźwiowe. W ten sposób tułów uzyskuje prawidłowe wsparcie na całej swojej długości co jest niezmiernie ważne w trakcie długiego przebywania w pozycji siedzącej. Modułowa budowa stabilizatora, umożliwia ukształtowanie rdzenia TART-y w łatwy sposób, tak aby najlepiej jak to możliwie odwzorowywał oczekiwaną postawę naszego kręgosłupa. Ustawienie poszczególnych kręgów i żeber jest całkowicie niezależne względem siebie i można je zablokować w żądanej pozycji.  
Poduszki przymocowane są do żeber przy pomocy taśmy VELCRO co powoduje, że można je w sposób bardzo łatwy pozycjonować indywidualnie. Materiał wykorzystany do wykonania poduszek jest oddychający i gwarantuje maksymalny komfort.

System mocowania ortezy Tarta® do wózka jest tak zaprojektowany aby nie stwarzał żadnego problemu.
Specjalne zaczepy do wózków krzyżakowych pozwalają na łatwy i intuicyjny montaż na rurach i profilach o różnej średnicy i przekroju. Szeroki zakres regulacji pozycji oparcia sprawia, że system spełnia oczekiwania każdego użytkownika. Do wózków sportowych na sztywnej ramie wykorzystuje się specjalny uchwyt przykręcany do belki za oparciem.