REH4MAT AM-TX-04

Orteza tułowia AM-TX-04, firmy Reh4mat kids. (kod NFZ

Ilość
499,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

Orteza tułowia AM-TX-04, firmy Reh4mat kids

Najskuteczniejszym sposobem leczenia kurzej klatki jest rehabilitacja połączona ze stosowaniem ortezy CARINATUM.

Kategoria: Tułów / Orteza CARINATUM to idealny sposób na rozwiązanie problemu kurzej klatki.

SZCZEGÓLNE ZALETY:

ORTEZA TUŁOWIA – idealny sposób na rozwiązanie problemu kurzej klatki.
WATERPROOF – orteza została pokryta farbą proszkową, a wszystkie jej elementy są ocynkowane, dzięki czemu jest wodoodporna i może być stosowana na basenie lub pod prysznicem.
CALIPER BUCKLE – system napinaczy listwowych zbudowany z elastycznego pasa zębatego oraz metalowej klamry napinającej, wyposażonej w mechanizm zębatkowy. System napinania działa płynnie i stosuje się go do wyrobów ortopedycznych, wymagających bardzo precyzyjnej i mocnej kompresji.
24-GODZINNA TERAPIA – orteza nie wpływa na osłabienie mięśni, dlatego może być stosowana przez 24 godziny/dobę przez 7 dni w tygodniu podczas leczenia.
DYSKRECJA – dyskretna budowa powoduje, że orteza jest niewidoczna pod ubraniem, przez co pacjent czuje się komfortowo podczas jej stosowania.
SKUTECZNOŚĆ – skuteczność potwierdzona naukowo.
WYRÓB MEDYCZNY KL. I – produkt jest zarejestrowanym i opatentowanym wyrobem medycznym klasy I.
WSKAZANIE -  kurza klatka.

CZYM JEST KURZA KLATKA?

Kurza klatka to jedna z najczęstszych wad układu kostno-stawowego w obrębie klatki piersiowej, która polega na uwypukleniu mostka oraz przylegających do niego części żeber do przodu. Wada ta może być wrodzona lub nabyta. Klatka piersiowa swoją budową przypomina gołębią lub kurzą, stąd nazwa „kurza klatka”. Schorzenie najczęściej zaczyna rozwijać się po 11. roku życia. Mimo iż, płuca i serce są prawidłowo rozwinięte, to narastająca deformacja prowadzi do zaburzeń krążeniowo-oddechowych. Poprzez osłabienie i ograniczenie ruchomości mięśni oddechowych i grzbietu oraz zmniejszenie pojemności życiowej płuc, pacjent ma problem z prawidłowym oddychaniem, co w rezultacie prowadzi do zmniejszenia wytrzymałości i ogólnego osłabienia organizmu. Ponadto, odmienna budowa klatki piersiowej u nastolatka ma negatywny wpływ na jego rozwój psychiczny, gdyż czuje się naznaczony wśród rówieśników. Najskuteczniejszym sposobem leczenia kurzej klatki jest rehabilitacja połączona ze stosowaniem ortezy CARINATUM.

JAK DZIAŁA ORTEZA CARINATUM?

Orteza CARINATUM to idealny sposób na rozwiązanie problemu kurzej klatki. Rama ortezy została wykonana z wysokiej jakości bardzo lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie, co gwarantuje najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Rama została wyścielona odciążającą pianką medyczną, chroniącą przed uciskiem na wyniosłości kostne. Orteza na kurzą klatkę powinna być stosowana w okresie pokwitania, kiedy kości jeszcze rosną i są wystarczająco elastyczne, aby je „ukształtować”. Dzięki innowacyjnemu systemowi napinaczy CLIPER BUCKLE, orteza CARINATUM dostarcza przednio-tylnej kompresji , która z czasem remodeluje kości i połączenia stawowe oraz przywraca ich położenie do fizjologicznej pozycji. Stosowana systematycznie zmniejszy uwypuklenie mostka i górnych żeber, a także poprawi pracę układu krążeniowo-oddechowego. Orteza może być stosowana przez 24 godziny/dobę przez 7 dni w tygodniu podczas leczenia.

UWAGA! Orteza CARINATUM została pokryta farbą proszkową, a wszystkie jej elementy są ocynkowane, dzięki czemu jest wodoodporna i może być stosowana na basenie lub pod prysznicem! Ze względu na swą dyskretną budowę, orteza CARINATUM jest niewidoczna pod ubraniem, przez co pacjent czuje się komfortowo podczas stosowania ortezy.

Tabela rozmiarowa: