REH4MAT AM-KOB - Dziecięca kamizelka ortopedyczna

AM-KOB - Dziecięca ortopedyczna kamizelka firmy Reh4Mat. (kod NFZ L 0.52.01)

Ilość
200,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

Dziecięca ortopedyczna kamizelka AM-KOB (kod NFZ L 0.52.01)

Leczenie urazu barku u dzieci polega na metodzie RICE (odpoczynek, lód, kompresja i elewacja) oraz unieruchomieniu. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza dziecięca ortopedyczna kamizelka barkowo-obojczykowa AM-KOB, która doskonale zabezpieczy uszkodzony bark bezpośrednio po urazie jak i zabiegu operacyjnym.


Kategoria: Ortezy barku

SZCZEGÓLNE ZALETY, ORTEZA BARKU, ALTERNATYWA GIPSU – orteza zastępuje tradycyjne, ciężkie opatrunki gipsowe, zapewniając doskonałą stabilizację i wysoki komfort użytkowania
24-GODZINNA TERAPIA – orteza może być stosowana jako całodobowe unieruchomienie i stabilizacja stawu barkowego podczas wielu codziennych aktywności
WYRÓB MEDYCZNY KL. I – produkt jest zarejestrowanym i opatentowanym wyrobem medycznym klasy I
DWUSTRONNOŚĆ – orteza pasuje zarówno na prawe jak i lewe ramię
PRZYJAZNY DLA SKÓRY, EKOLOGICZNY, ODDYCHAJĄCY, INNOWACYJNY, BAWEŁNA.

Przeznaczenie:

urazy barku, zwichnięcie barku, urazy obojczyka, złamania w obrębie kości ramiennej, łokciowej i przedramienia, skręcenie stawu łokciowego, konieczność pourazowego i pooperacyjnego unieruchomienie barku, ramienia, łokcia i przedramienia, uszkodzenie tkanek miękkich w obrębie kończyny górnej wymagające unieruchomienia (stłuczenia, infekcje)

JAK WYGLĄDA URAZ BARKU U DZIECI?

Urazy barku występujące u dzieci różnią się od mechanizmu tego samego urazu powstałego u dorosłych. Mimo podobnych przyczyn powstawania urazów (upadek na ramię, uderzenie) wciąż obecna u najmłodszych płytka wzrostu kości powoduje pojawianie się rzadkich i unikatowych form urazów barku, a ich leczenie operacyjne wymaga specjalistycznych technik. Do najczęstszych urazów barków u dzieci zaliczamy: zwichnięcie barku, zerwanie obrąbka stawowego, niestabilność wielokierunkowa i tzw. „Łokieć Małej Ligii”. Najczęstszymi objawami uszkodzeń barku jest opuchlizna, bolesność i zmniejszona ruchomość stawu. Leczenie urazu polega na metodzie RICE (odpoczynek, lód, kompresja i elewacja) oraz unieruchomieniu. W tym celu doskonale sprawdzi się nasza dziecięca orteza barkowo-obojczykowa AM-KOB, która doskonale zabezpieczy uszkodzony bark bezpośrednio po urazie jak i zabiegu operacyjnym.

JAK DZIAŁA ORTEZA BARKU AM-KOB?

Orteza AM-KOB została wykonana z najwyższej jakości materiału ACTIVdistance, który charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. ACTIVdistance. ACTIVdistance to trójwarstwowy aktywny surowiec, który składa się z pianki komfortowej oraz dwóch bardzo mocnych nierozciągliwych okładzin poliamidowych. Specyfika surowca ACTIVdistance polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Dzięki zastosowaniu w surowcu pianki komfortowej, jest on bardzo miękki, co poprawia komfort użytkowania wyrobów z niego wykonanych. Dodatkowym atutem surowca ACTIVdistance jest fakt, że posiada on obustronną funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie. Nasza dziecięca orteza barkowa AM-KOB posiada anatomiczny kształt, więc doskonale stabilizuje ramię i nie pozwala na wykonywanie mikro ruchów w obrębie chorego stawu. Ponadto, dziecięca kamizelka Dessaulta posiada specjalny wąski pasek żebrowy, który „blokuje” ramię w pozycji przywiedzenia i rotacji wewnętrznej, zapobiegając jego bezwarunkowego odwiedzeniu. Utrzymanie kończyny w takiej pozycji zapewnia bezpieczny i szybki zrost w przypadku złamań. Podwieszka przedramienia zapewnia dodatkową stabilizację i unieruchomienie stawu łokciowego, co jest kluczowe w przypadku wystąpienia niektórych urazów łączonych. Co więcej, podwieszka przedramienia posiada specjalny rzepowy system mocowania, dzięki czemu dziecko w każdej chwili może ją odpiąć, aby wykonać kilka ruchów czynnych, zabezpieczających przed powstaniem przykurczy mięśni , lub po prostu aby móc sięgnąć po coś samodzielnie ręką. Oczywiście na tego typu aktywność może pozwolić tylko i wyłącznie lekarz prowadzący!