REH4MAT EB-N

Dziecięca orteza nadgarstka EB-N firmy Reh4Mat

Ilość
60,00 zł
Brutto
Zapytaj o dostępność

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

JAK DZIAŁA DZIECIĘCA ORTEZA NADGARSTKA EB-N?


Nasza dziecięca orteza nadgarstka EB-N stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy dziecka oraz zapewnia jego kompresję. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie tkanek miękkich (mięśni, więzadeł, torebki stawowej), przed urazem, a także jest doskonałą formą leczenia po doznanym urazie stawu. Orteza została wykonanego z najwyższej jakości surowca ProFit. ProFit jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Jego zewnętrzna warstwa ze spandexu odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała dziecka oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana z mikrofibry, bawełny i elastanu, odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit jest przyjazny dla skóry dziecka oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

Orteza EB-N ze, względu na innowacyjną konstrukcję, posiada szeroki zakres regulacji. Pas obwodowy został wykonany w pełni z materiału szczepnego, co zdecydowanie ułatwia indywidualne dostosowanie poziomu stabilizacji do potrzeb dziecka. Pas ten został dodatkowo wzmocniony, w związku z tym zapewnia doskonałe odciążenie stawu nadgarstkowego.

Materiał ProFit, perfekcyjnie dopasowuje się do kształtów anatomicznych ręki i tworząc tzw. „druga skórę”, zapewnia kompresję całego stawu promieniowo-nadgastkowego. Bawełniane wyścielenie ortezy jest bardzo przyjazne dla skory, zapewnia jej wentylację i naturalne oddychanie. Ciągła kompresja i zapewnienie stałej temperatury ciała pozwala na absorpcję wysięków w stawie nadgarstkowym i przyspiesza proces gojenia.

W bocznych partiach ortezy zastosowaliśmy wysokiej jakości materiał AirSanmed z certyfikatem medycznym. Materiał jest perforowany, więc doskonale wentyluje skórę dziecka. Dodatkowo, jego innowacyjna konstrukcja zapewnia stabilizację boczną, dzięki czemu staw nadgarstkowy Twojego dziecka, bez konieczności stosowania aluminiowych wzmocnień, ma zapewnioną doskonałą stabilizację w płaszczyźnie czołowej oraz strzałkowej.

AirSanmed zawiera antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra, które zapewniają długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziałają najbardziej zakaźnym organizmom, takich jak MRSA i e-coli. Dzięki temu rozwiązaniu materiał ten spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896).

Tabela rozmiarowa/ sposób dokonywania pomiaru:

Rozmiar     Obwód nadgarstka     Odpowiedni dla wieku    
   1.)               9 – 11 cm                     2 – 6 lat    
   2.)             11,5 – 13 cm                 6 – 12 lat

Wyrób występuje jako prawy / lewy. / Całkowita długość ortezy: 10 cm