ResMed AirCurve™ 10 VAuto

RESMED - AirCurve™ 10 VAuto - AirCurve 10 Vauto z nawilżaczem i rurą podgrzewaną. (OBS) Kod refundacji NFZ P.102

(Prezentowana cena dotyczy urządzenia z maskami ResMed Premium - maski nosowe lub maska donosowa)

Ilość
5 300,00 zł
Brutto
Zapytaj o dostępność i termin dostawy

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

RESMED - AirCurve™ 10 VAuto - AirCurve 10 Vauto z nawilżaczem i rurą podgrzewaną. (OBS) Kod refundacji NFZ P.102


(Prezentowana cena dotyczy urządzenia z maskami ResMed Premium - patrz lista masek poniżej)

AirCurve to aparat firmy ResMed przeznaczony do terapii bezdechu sennego, za pomocą ciśnienia dwupoziomowego (różne ciśnienia powietrza przy wdechu i wydechu). Rozwiązanie takie jest dedykowane dla pacjentów nie akceptujących terapii stałym dodatnim ciśnieniem powietrza w drogach oddechowych (CPAP) lub wymagających wspomagania oddychania przy wyższym ciśnieniu powietrza. AirCurve 10 S generuje dwa poziomy podawanego ciśnienia. Wyższe dla wdechu i odpowiednio do potrzeb obniżone w trakcie wydechu. Dzięki zaawansowanym opcjom kompensacji przecieków wokół maski (VSync), ustawienia czasu wdechu i wydechu (TiControl) i płynnego przejścia od regulacji wdechu do regulacji wydechu można precyzyjnie dostosować parametry dostarczanego powietrza i zoptymalizować komfort oddychania. Aparat z automatycznie regulowanym ciśnieniem dwupoziomowym (różne ciśnienie powietrza przy wdechu i wydechu), w którym dodatkowo zastosowano sprawdzony już algorytm AutoSet. Jest to idealne rozwiązanie w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego u pacjentów wymagających wspomagania oddychania przy wyższym ciśnieniu powietrza (Konieczne badanie - miareczkowanie!). Tryb VAuto łączy wspomaganie oddechu powietrzem o stałym ciśnieniu (do 10 cm H2O) z działaniem algorytmu AutoSet, który wykrywa ograniczenia przepływu powietrza, (chrapanie i obturacyjny bezdech senny), nieprzerwanie dostosowując ciśnienie podstawowe - utrzymując drożność dróg oddechowych i dopasowując się naturalnie do  oddechu pacjenta. Funkcja taka zapewnia większy komfort pacjenta podczas podawania powietrza o wyższym ciśnieniu. Urządzenie optymalnie synchronizuje się z oddechem pacjenta dzięki dodatkowej funkcji VSync, która automatycznie rejestruje i kompensuje przecieki wynikające z niedopasowania lub przesunięcia maski podczas snu. Aparat ma wbudowany moduł łączności bezprzewodowej i zintegrowany nawilżacz HumidAir. Podgrzewana rurka ClimateLine eliminuje ryzyko skraplania pary wodnej i wycieków do maski. Zarówno rurki podgrzewane ResMed ClimateLine, jak i standardowe SlimLine™ są o 40% lżejsze i o 20% cieńsze od tradycyjnych, zapewniając komfort i swobodę ruchów.

Przeglądy aparatów w trakcie trwania przedłużonej 5 letniej gwarancji nie są konieczne. Firma ResMed zapewnia autoryzowane centrum serwisowe z dostępem do części zamiennych.

RESMED - AirCurve™ 10 VAuto - zintegrowana opieka w terapii bezdechu sennego!!!

25letnie doświadczenie firmy RESMED w zakresie leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, zaowocowało powstaniem wszechstronnego systemu zintegrowanej opieki nad pacjentem. Elementami tego systemu są:
- Nowe aparaty serii 10 ze zintegrowanym nawilżaczem i wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej;
- Maski z serii AirFit, które są niezwykle lekkie i składają się z minimalnej liczby elementów;
- System AirView - działający w chmurze, który umożliwia lekarzowi zdalne leczenie pacjentów z różnymi rodzajami zaburzeń oddychania podczas snu;
- Innowacyjna technologia ResMed zastosowana w aparatach serii 10 zmienia istotę terapii zaburzeń snu;
- Aparaty serii 10, są wyposażone w duży, prosty w obsłudze, kolorowy ekran. Nowe, intuicyjne menu, znacznie ułatwia i przyspiesza ustawianie aparatu;
- Estetyczna obudowa i liczne funkcje zwiększające komfort pacjenta dają gwarancję zaistnienia lepszą jakość terapii;

AutoRamp:

Funkcja wykrywa / rejestruje - początek snu i gwarantuje komfort terapii od momentu włączenia aparatu. Dzięki niej zaraz po uruchomieniu aparat dostarcza powietrze o niższym ciśnieniu, ułatwiając pacjentowi zaśnięcie. Po zaśnięciu pacjenta - ciśnienie powietrza wzrasta, a funkcja AutoRamp czuwa nad podawaniem powietrza o właściwym ciśnieniu zalecanym przez lekarza.

Algorytm AutoSet Response:

Jeszcze bardziej udoskonalony, już dobrze sprawdzony i uznany przez specjalistów - algorytm AutoSet firmy ResMed, został wzmocniony poprzez dodanie funkcji AutoSet Response. Funkcja ta umożliwia dodatkowe dostosowywanie parametrów terapii. Funkcja AutoSet Response - gwarantuje pełny komfort dzięki płynniejszym wzrostom ciśnienia. To delikatniejszy sposób reagowania na występujące podczas snu ograniczenia przepływu powietrza. Dodatkowo algorytm AutoSet umożliwia lepsze wykrywanie ograniczeń przepływu powietrza i oddechu periodycznego Cheyne-Stokes.

HumidAir – nawilżanie z funkcją Climate Control:

Nowy nawilżacz HumidAir zapewnia właściwe nawilżanie powietrza dozowanego przez aparat, zmniejszając suchość w gardle i nosie. Aparaty AirSense i AirCurve 10 w połączeniu z nowym podgrzewanym nawilżaczem HumidAir i podgrzewanym przewodem ClimateLineAir automatycznie dobierają w nocy optymalną i komfortową temperaturę oraz właściwy poziom nawilżania powietrza dostarczanego do górnych dróg oddechowych, jednocześnie zapobiegając gromadzeniu się wilgoci. Podgrzewany przewód ClimateLineAir dostarcza do maski powietrze o wymaganej temperaturze. Specjalny łącznik z elementem obrotowym ułatwia manewrowanie przewodem i swobodną zmianę pozycji w czasie snu. Dzięki wbudowanemu czujnikowi przewód ClimateLineAir dostosowuje temperaturę powietrza do warunków w pomieszczeniu i do przepływu powietrza w drogach oddechowych pacjenta. Pojemnik nawilżacza jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu, a przezroczysta obudowa z wyraźnym wskaźnikiem poziomu napełnienia wodą ułatwia sprawdzenie jej ilości w pojemniku.

Silnik Easy-Breath:

Dwufazowy silnik Easy-Breath o niskiej bezwładności i bardzo małej prędkości obrotowej zmniejsza poziom hałasu generowany przez urządzenie nawet do 24 dBA, a ponadto zapewnia stabilność ciśnienia i lepszą synchronizację między maską a pacjentem. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest bardziej niezawodne, a czas jego eksploatacji znacznie się wydłuża.

Wbudowany moduł łączności bezprzewodowej:

Dzięki modułom łączności bezprzewodowej wbudowanym we wszystkich urządzeniach AirSense 10 i AirCurve 10 parametry terapii są automatycznie przesyłane do chmury. Konto AirView w każdej chwili umożliwia do nich dostęp. Funkcja AirView™ udostępnia natychmiast parametry terapeutyczne i pozwala lekarzowi na lepszą kontrolę terapii i w razie potrzeby szybką reakcję. Funkcja Remote Assist – dzięki niej lekarz po raz pierwszy ma bezprzewodowy dostęp do ustawień urządzenia. Dzięki temu może zdalnie rozwiązywać ewentualne problemy techniczne, zmieniać ustawienia aparatu odpowiednio do potrzeb pacjenta i szybko odpowiadać na pytania dotyczące terapii. Dzięki uwzględnieniu w raportach AirView informacji o wykryciu bezdechów centralnych (CSA) lub oddechów periodycznych (CSR) lekarz może skuteczniej monitorować przebieg leczenia i na bieżąco indywidualnie dostosowywać terapię do potrzeb pacjenta.

Przejrzyste informacje o terapii:

Rejestracja historii terapii ze szczegółowymi danymi. Parametry terapii (dane szczegółowe o wysokiej rozdzielczości z 30 dni i dane sumaryczne z ostatnich 4 lat) można wyświetlać na ekranie urządzenia, przesyłać bezprzewodowo dzięki funkcji AirView™ lub pobierać do komputera (za pomocą karty SD). Nowa wersja oprogramowania ResScan™ zapewnia lekarzowi dostęp do szczegółowych parametrów przepływu powietrza „oddech po oddechu”, ułatwiając w ten sposób monitorowanie terapii.

W/w urządzenie we wskazanej cenie oferujemy z maskami: AirFit N30, N30i, N20 lub maską donosową AirFit P10