ResMed AirSense 10 AUTOSET for Her

APAP AirSense 10 AUTOSET for Her - Aparat zmienno-ciśnieniowy firmy ResMed, stosowany w terapii obturacyjnego bezdechu sennego (OBS)

Kod refundacji NFZ P.102 (Prezentowana cena dotyczy urządzenia z maskami ResMed Premium - z maskami premium cało-twarzowymi)

Ilość
4 720,00 zł
Brutto
Realizacja zaopatrzenia w produkty refundowane ze środków NFZ, tylko w salonach stacjonarnych 4med-ortopedia

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

APAP AirSense 10 AutoSet for Her, firmy ResMed - stosowany w terapii bezdechu sennego kobiet. Kod refundacji NFZ P.102

Prezentowana cena dotyczy urządzenia z maskami ResMed Premium - z maskami premium cało-twarzowymi (lista masek poniżej)

Pierwsze urządzenie zmienno-ciśnieniowe na rynku, zaprojektowane specjalnie dla kobiet!

Pierwsze kompleksowe rozwiązanie terapeutyczne dostosowane specjalnie do potrzeb kobiet cierpiących na obturacyjny bezdech senny. Algorytm AutoSet for Her: wykorzystywany w aparacie AirSense 10 AutoSet for Her, powstał na bazie sprawdzonego algorytmu używanego w aparatach automatycznych firmy ResMed, który dostosowano do sposobu oddychania kobiet. Kobiety cierpiące na bezdech senny zasypiają zazwyczaj dłużej niż mężczyźni, występują u nich większe ograniczenia przepływu powietrza, a także częstsze mikrowybudzenia, chociaż bezdech występuje u kobiet rzadziej i ma łagodniejszy przebieg. Aparat AirSense AutoSet for Her to jedyne urządzenie zatwierdzone przez amerykańską agencję FDA do stosowania przez kobiety cierpiące na bezdech senny.

Najważniejsze zalety: Gwarantuje większy komfort dzięki wolniejszym i mniejszym wahaniom ciśnienia powietrza. Niweluje bezdech obturacyjny do 12 cm H2O i nieprzerwanie reaguje na ograniczenia przepływu powietrza oraz chrapanie do 20 cm H2O. Reaguje na występujące u kobiet ograniczenia przepływu powietrza na podstawie pojedynczego oddechu. Pomaga zapobiegać spłyceniom oddechu dzięki minimalnemu ciśnieniu dostarczanemu w zależności od częstotliwości występowania. 

Do zalet tego "Systemu premium" w terapii bezdechu metodą APAP (automatycznie regulowane dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) zdecydowanie należy zaliczyć zintegrowany nawilżacz i wbudowany moduł łączności bezprzewodowej. Aparat posiada funkcję AutoSet Response, która oferuje większy komfort pacjentom z nietolerancją wysokiego ciśnienia, zapewniając łagodną i płynną regulację w trakcie całej nocy. Podgrzewana rurka ClimateLine eliminuje ryzyko skraplania wody i wycieków do maski. Zarówno rurki podgrzewane ResMed ClimateLine, jak i standardowe SlimLine™ są o 40% lżejsze i o 20% cieńsze od tradycyjnych, zapewniając wyższy komfort i większą swobodę ruchów. Wcześniej wspomniany system łączności bezprzewodowej AirView i  RemoteAsisst w praktyce pozwala ograniczyć wizyty u lekarza do poziomu tych absolutnie niezbędnych w prowadzeniu terapii, co za tym idzie oszczędza czas spędzany do tej pory w poczekalni przychodni lekarskiej, gdyż urządzenie automatycznie za pomocą modułu AirView udostępnia dane dotyczące przebiegu leczenia pacjenta i umożliwia jego kontrolę i ewentualną korektę za pomocą modułu RemoteAsisst (zdalna diagnostyka). Ten drugi moduł umożliwia lekarzowi zdalną zmianę ustawień i rozwiązywanie problemów technicznych. Kolejnymi udogodnieniami jakie oferuje ResMed AirSense 10 AutoSet, są funkcje poprawiające komfort snu. Podgrzewana rura u osób wrażliwych i podatnych na częste przeziębienia zdecydowanie poprawi komfort podczas terapii, podobnie jak nawilżanie powietrza, które niweluje symptomy suchego nosa i gardła. Decydując się na terapię bezdechu sennego za pomocą urządzeń APAP zdecydowanie zawsze poprawisz komfort życia, ale wybierając urządzenie warto mieć na uwadze dodatkowe funkcjonalności, które mają za zadanie poprawić komfort snu. AirSense 10 AutoSet kolejny raz staje na wysokości zadania i oferuje użyteczną funkcję w postaci zintegrowanego czujnika światła. Ten detektor mierząc natężenie światła w pomieszczeniu w którym śpimy, automatycznie dostosowuje jasność ekranu aż do całkowitego wygaśnięcia, przez co minimalizuje efekt zakłócania snu. Aparat CPAP nie jest kuracją samą w sobie. To tylko "proteza oddechowa" która poprawi komfort snu zapobiegając powstawaniu bezdechów. To co najistotniejsze w kuracji to fakt, że urządzenie w trakcie snu, zarejestruje wszystkie dane istotne z punktu widzenia terapii bezdechu, które następnie lekarz może odczytać i odpowiednio zinterpretować. Dzięki uwzględnieniu w raportach AirView informacji o wykryciu bezdechów centralnych (CSA) lub oddechów periodycznych (CSR) lekarz może skuteczniej monitorować przebieg leczenia i na bieżąco indywidualnie dostosowywać terapię do potrzeb pacjenta.

Parametry terapii:
Wyświetla szczegółowe dane z ostatniej nocy, 7, 30, 90, 180 lub 36 dni.
Funkcja ulgi na wydechu:
Zapewnia podwyższony komfort oddychania w aparacie.
Alarm przecieków:
Automatycznie uzupełnia niewielkie ubytki powietrza powstałe w wyniku nieszczelności na masce.
Funkcja Auto RAMP:
Dostarcza początkowe niższe ciśnienie, aż do momentu zaśnięcia pacjenta.
Odczyt danych:
Zapis danych na kartę SD, zdalna transmisja danych poprzez aplikację, odczyt na ekranie urządzenia. Funkcja AirView
Automatycznie udostępnia przebieg leczenia pacjenta i umożliwia jego kontrolę. Funkcja RemoteAsisst - zdalna diagnostyka
Umożliwia lekarzowi zdalną zmianę ustawień i rozwiązywanie problemów technicznych.  
Funkcja automatycznego włączenia i wyłączenia aparatu:
Po założeniu i zdjęciu maski.

Cichy 26 dB - Poprawia komfort snu oraz lekki 1,25kg - Umożliwia podróżowanie

W/w urządzenie we wskazanej cenie oferujemy z maskami: ResMed AirFit F30, F30i, F20, F10, Mirage Quattro Air, Mirage Quattro.

SPECYFIKACJA:
Zastosowanie Obturacyjny bezdech senny OBS
Automatyczna regulacja ciśnienia TAK
Zapis danych
(AHI, ciśnienie lecznicze, przecieki)
TAK
Ulga na wydechu TAK
Obniżone ciśnienie początkowe TAK
Funkcja RAMP TAK
Automatyczne dopasowanie ciśnienia
do wysokości (wnpm)
TAK
Zapis danych na karcie SD TAK
Sposób odczytu danych Aplikacja mobilna myAir/karta SD
Bezprzewodowy transfer danych TAK
Wyświetlacz LCD TAK
Funkcja zegar/budzik TAK
Nawilżacz TAK
Regulacja poziomu nawilżenia TAK
Alarm przecieków TAK
Podgrzewana rura TAK
Kolor obudowy BLACK
PARAMETRY TECHNICZNE:
Zakres ciśnienia (mBar) 4-20
Głośność pracy (dBA) 26
Wymiary (mm) 160x255x150
Waga (kg) 1.25

    Specyfikacja ResMed Elite

UWAGA!!!

Chociaż znakomita większość dostępnych na rynku masek do urządzeń CPAP/APAP pasuje do siebie na wzajem (jeden standard z małym
wyjątkiem - ResMed AirMini) i w praktyce, każdy aparat dobrze współpracuje z każdą maską, to równocześnie! nie każda maska pasuje do każdej twarzy. Pamiętajmy aby każdorazowo maskę dobrać do anatomii twarzy i indywidualnych upodobań użytkownika, a nie do marki urządzenia. Aparat CPAP prawidłowo funkcjonuje jedynie z odpowiednio dobraną maską do pacjenta. Dobrze i starannie dobrana maska gwarantuje komfort i niezakłócony sen. Prawidłowe dobranie maski sprawi, że kuracja będzie przebiegała poprawnie i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Dobór maski powinien odbywać się bez pośpiechu i w obecności osoby potrafiącej ocenić prawidłowe działanie urządzenia w trakcie tej czynności.