Respironics DreamStation AUTO

DreamStation AUTO - Aparat automatyczny, stosowany w terapii obturacyjnego bezdechu sennego - firmy Philips Respironics (OBS)

Ilość
3 900,00 zł
Brutto
Realizacja zaopatrzenia w produkty refundowane ze środków NFZ, tylko w salonach stacjonarnych 4med-ortopedia

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Wysyłka do 48h

 

Proste zwroty produktów

DreamStation AUTO - Aparat automatyczny, stosowany w terapii obturacyjnego bezdechu sennego firmy Philips Respironics (OBS)

Urządzenie zmienno-ciśnieniowe dla osób ceniących funkcjonalność i wygodę.

Philips Respironics DreamStation AUTO -  Proste i wygodne w obsłudze oraz bardzo ergonomicznie zaprojektowane urządzenie, o nieprzeciętnym designie i eleganckim wykończeniu. Ale to wszystko tylko miły dodatek do tego co najistotniejsze w skutecznej terapii bezdechu sennego, a co równocześnie znajduje odzwierciedlenie w sloganie reklamowym produktu Philips Respironics: "Zadbaj o swoje zdrowie z łatwością i pewnością siebie." Bo wybierając ten model masz pewność, że zadbasz o swoje zdrowie skutecznie. Aby DreamStation Auto był w działaniu skuteczny i gwarantował doskonałe wyniki terapii, został wyposażony w szereg dodatkowych funkcji w stosunku do swoich wcześniejszych wersji, tak aby lepiej odpowiadał na potrzeby zdrowotne pacjenta, a jednocześnie projektanci stanęli na wysokości zadania i zadbali, aby nadal był łatwy w obsłudze, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. 

Kolorowy wyświetlacz codziennie rano informuje użytkownika, o tym jak przebiegał sen, czy działanie aparatu wraz z maską w ciągu nocy przebiegało prawidłowo i do ilu i jakich incydentów związanych z terapią doszło podczas sesji w danej nocy, a wszystko to przy użyciu prostych komunikatów i czytelnych ikon. Podobnie łatwo i przyjaźnie przebiega nawigacja w menu urządzenia, do której również wykorzystano czytelne ikony, intuicyjne piktogramy i proste komunikaty.

Jednym słowem "spokój ducha użytkownika dzięki uproszczeniu domowej kontroli jakości działania urządzenia i rozwiązywania problemów" również dotyczących konserwacji. Aparat przypomina co 30 dni o konieczności wymiany filtrów i innych czynnościach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania urządzenia, a co za tym idzie do bezpiecznego i prawidłowego przebiegu terapii. Ponadto aparat DreamStation Auto wyposażony został w pełen zestaw modułów do łączności za pomocą technologii bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi i obsługa danych sieci komórkowych* dzięki czemu dane o przebiegu kuracji i parametry zarejestrowane przez DreamStation AUTO w trakcie snu mogą być na bieżąco kontrolowane przez lekarza prowadzącego. dza czas mogąc ograniczyć ilość wizyt w gabinecie lekarskim.

Właściwości:

Funkcja automatycznego włączenia i wyłączania aparatu:
Wykrywa założenie i zdjęcie maski
Funkcja ulgi na wydechu:
Zapewnia podwyższony komfort oddychania w aparacie
Funkcja Smart Ramp:
Zwiększa ciśnienie tylko w momencie gdy wystąpią niechciane zdarzenia oddechowe
Zaawansowany auto-algorytm:
Wykrywa fazę oddechu i zdarzenia oddechowe np. chrapanie, spłycenia, bezdech centralny
Automatyczna regulacja ciśnienia:
Monitoruje oddech pacjenta przez całą noc i zapewnia optymalną dawkę ciśnienia leczniczego w zależności od potrzeb pacjenta.
Funkcja EZ Start:
Ułatwia przyzwyczajenie się do terapii
Funkcja Auto-trial:
Pozwala dobrać właściwe ciśnienie lecznicze
Funkcja dopasowania maski:
Wyświetla na ekranie ewentualne przecieki spowodowane złym dopasowaniem maski
Podsumowanie sesji:
Po zakończonej sesji wyświetla wszystkie parametry AHI
Funkcja A-flex
Naśladuje naturalny rytm oddychania, minimalizując wysiłek
Podgrzewana rura
Przeznaczona dla osób często zapadających na infekcje dróg oddechowych.
Lekki
Aparat wazy zaledwie 1,32 kg
Umożliwia podróżowanie:
Niewielkie rozmiary (157x193x84mm), a także płaski kształt ułatwia spakowanie w małej przestrzeni bagażu. 
Filtry
Łatwe do czyszczenia i wymiany, alarm przypomina o ich wymianie co 30 dni
Funkcja Opti-Start:
Rozpoczyna terapię przy 90% ciśnieniu osiągniętym w poprzedniej sesji, aby zapobiec zdarzeniom, które mogą wystąpić na początku leczenia.

OPCJE: Dostępność trybu CPAP Pro, CPAP Auto, BiPAP i BiPAP Auto. 

SPECYFIKACJA:
Zastosowanie Obturacyjny bezdech senny OBS
Automatyczna regulacja ciśnienia TAK
Zapis danych
(AHI, ciśnienie lecznicze, przecieki)
TAK
Ulga na wydechu TAK
Obniżone ciśnienie początkowe TAK
Funkcja RAMP TAK
Automatyczne dopasowanie ciśnienia
do wysokości (wnpm)
TAK
Zapis danych na karcie SD TAK
Sposób odczytu danych karta SD
Bezprzewodowy transfer danych TAK
Wyświetlacz LCD TAK
Funkcja zegar/budzik TAK
Nawilżacz TAK/opcja
Regulacja poziomu nawilżenia TAK/opcja
Alarm przecieków TAK
Podgrzewana rura TAK/opcja
Kolor obudowy BIAŁY
PARAMETRY TECHNICZNE:
Zakres ciśnienia (mBar) 4-20
Głośność pracy (dBA) 26
Wymiary (mm) 157x193x84
Waga (kg) 1.32

Philips specyfikacja

 

UWAGA!!!

Chociaż znakomita większość dostępnych na rynku masek do urządzeń CPAP/APAP pasuje do siebie na wzajem (jeden standard z małym
wyjątkiem - ResMed AirMini) i w praktyce, każdy aparat dobrze współpracuje z każdą maską, to równocześnie! nie każda maska pasuje do każdej twarzy. Pamiętajmy aby każdorazowo maskę dobrać do anatomii twarzy i indywidualnych upodobań użytkownika, a nie do marki urządzenia. Aparat CPAP prawidłowo funkcjonuje jedynie z odpowiednio dobraną maską do pacjenta. Dobrze i starannie dobrana maska gwarantuje komfort i niezakłócony sen. Prawidłowe dobranie maski sprawi, że kuracja będzie przebiegała poprawnie i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Dobór maski powinien odbywać się bez pośpiechu i w obecności osoby potrafiącej ocenić prawidłowe działanie urządzenia w trakcie tej czynności.