CPAP Blue Auto Plus

Blue Auto Plus - Aparat automatyczny typu (CPAP) firmy Drive Devilbiss

Ilość
3 450,00 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

compare Porównaj
 

Bezpieczne zakupy

 

Wysyłka do 48h

 

Proste zwroty produktów

Blue Auto Plus - Aparat automatyczny typu (CPAP) firmy Drive Devilbiss

Urządzenie automatyczne do terapii osób cierpiących na bezdech senny.

Blue Auto Plus - aparat automatyczny CPAP, do terapii bezdechu sennego firmy Drive DeVilbiss. Jest to produkt renomowanej, amerykańskiej firmy Drive DeVilbiss Healthcare, która jest światowym liderem w projektowaniu i wytwarzaniu wyrobów medycznych, stosowanych w chorobach układu oddechowego. Produkcja w Stanach Zjednoczonych oraz wieloletnie doświadczenie na rynku światowym, jest gwarancją wysokiej jakości. Podobnie jak w aparacie SleepCube, producent stanął na wysokości zadania i w niewielkiej przestrzeni obudowy Blue Auto Plus oraz przy zachowanej wadze, sięgającej niespełna kilograma, zmieścił naprawdę potężne narzędzie do terapii bezdechu sennego. Algorytm zastosowany w DeVilbiss Blue ustanawia nowy standard wydajności. Nowy usprawniony algorytm został przystosowany do większej ilości zadań i teraz uwzględnia pełne spektrum możliwych zdarzeń oddechowych.
Oznacza to, że ​​wykrywa więcej incydentów, gromadzi i analizuje więcej danych i reaguje bardziej adekwatnie do potrzeb pacjenta. W ten sposób zapewnia bardziej komfortowy sen użytkownikowi niż poprzednie wersje i robi to na niespotykanym dotąd poziomie dokładności. Drive DeVilbiss Blue Auto Plus, potrafi rozpoznać prosty bezdech obturacyjny i odróżnić go od bardziej złożonych scenariuszy, w tym bezdechu centralnego i chorób mieszanych. DeVilbiss Blue Auto Plus, jak każdy automatyczny CPAP, reaguje na zdarzenia w trakcie całej nocy. Jednak aby zmaksymalizować komfort snu, na wykryte i zarejestrowane incydenty urządzenie reaguje wykorzystując innowacyjne funkcje, takie jak SmartFlex i Flow Rounding. Technologia ta pozwala zapewnić optymalne warunki snu i maksymalną zgodność z potrzebami pacjenta. Ponadto Seria DeVilbiss Blue, może zostać opcjonalnie wyposażona w nawilżacz pulsacyjny (nowoczesny systemem PulseDose) w celu zwiększenia komfortu użytkowania i eliminacji efektu wyschniętych drug oddechowych. Ponadto wygodna funkcja SmartLink umożliwia optymalne zarządzanie terapią bez potrzeby częstych wizyt u lekarza. Urządzenie eksportuje dane zarejestrowane w trakcie snu (zapisane w postaci generowanych przez urządzenie kodów - Smart Code) Odczyt i interpretacja wyników (oddech po oddechu) w przejrzystej formie dla lekarza prowadzącego terapię. Urządzenie posiada duży, czytelny wyświetlacz, na którym też prezentuje zarejestrowane parametry sesji snu.
Prosty i czytelny interfejs, to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Posiada on wiele pożytecznych funkcji, jak np. zegar i budzik, wcześniej wspomniany już pulsacyjny podgrzewacz, który nawilża powietrze przy wdechu, a osusza rurę przy wydechu. Urządzenie zapisuje w wbudowanej pamięci pełny, szczegółowy raport z okresu 365 dni. Oprócz tego, istnieje możliwość zapisu danych z terapii na karcie SD. Możliwe jest również, zapisanie kodów raportu w tworzonym indywidualnie profilu pacjenta na serwerze strony internetowej  www.intellipap.com skąd można go pobrać w dowolnej chwili.

Produkcja w Stanach Zjednoczonych oraz wieloletnie doświadczenie na rynku światowym, jest gwarancją wysokiej jakości.

CPAP Blue Auto Plus firmy Drive DeVilbiss Healthcare - charakteryzuje się niewielką wagą, co dla osób z bezdechem centralnym, które są zmuszone do częstych podróży i wyjazdów, jest dużym udogodnieniem i jednym z istotnych powodów, dla których wybierają właśnie to urządzenie. Ergonomiczna, zwarta, kwadratowa bryła (nawet po zamontowaniu nawilżacza) gwarantuje wygodę i komfort podczas pakowania do torby lub walizki. Aparat CPAP, nie jest kuracją samą w sobie, tylko "protezą oddechową", która poprawi komfort życia, zapobiegając powstawaniu bezdechów. To co istotne dla zdrowia w dłuższej perspektywie czasu, to fakt że urządzenie w trakcie snu, rejestruje wszystkie dane istotne z punktu widzenia terapii bezdechu, które lekarz może odczytać i odpowiednio zinterpretować.

Parametry terapii:
Wskazuje wszystkie istotne parametry przebiegu sesji: AHI (liczba bezdechów i spłyceń oddechów na godzinę) Średnie ciśnienie terapeutyczne jakie urządzenie podawało w trakcie snu, liczba przecieków na masce. 
Funkcja ulgi na wydechu:
Zapewnia podwyższony komfort oddychania w aparacie.
Alarm przecieków:
Automatycznie uzupełnia niewielkie ubytki powietrza powstałe w wyniku nieszczelności na masce.
Funkcja RAMP:
Umożliwia ustawienie niższego ciśnienia początkowego, następnie po wskazanym czasie (0-45min) aparat zaczyna powoli podnosić ciśnienie powietrza, do poziomu wymaganego ciśnienia leczniczego.
Odczyt danych:
Możliwość zgrania danych zapisanych w pamięci aparatu na kartę SD, Odczyt i interpretacja generowanych kodów SmartCode na wyświetlaczu urządzenia, Odczyt pełnego raportu na stronie www.intellipap.com. (Pełny raport z dłuższego okresu czasu)   
Nawilżacz:
Możliwość podłączenia nawilżacza (płatna opcja dodatkowa) 

Cichy 26 dB - Poprawia komfort snu oraz lekki 1,22kg - Umożliwia podróżowanie

SPECYFIKACJA:
Zastosowanie Obturacyjny bezdech senny OBS
Automatyczna regulacja ciśnienia TAK
Zapis danych
(AHI, ciśnienie lecznicze, przecieki)
TAK
Ulga na wydechu TAK
Obniżone ciśnienie początkowe TAK
Funkcja RAMP TAK
Automatyczne dopasowanie ciśnienia
do wysokości (wnpm)
TAK
Zapis danych na karcie SD TAK
Sposób odczytu danych Karta SD/ SmartCode na stronie www
Bezprzewodowy transfer danych TAK
Wyświetlacz LCD TAK
Funkcja zegar/budzik TAK
Nawilżacz TAK/opcja
Regulacja poziomu nawilżenia TAK/opcja
Alarm przecieków TAK
Podgrzewana rura NIE
Kolor obudowy BIAŁY
PARAMETRY TECHNICZNE:
Zakres ciśnienia (mBar) 4-20
Głośność pracy (dBA) 26
Wymiary (mm) 94x155x150
Waga (kg) 0.90

Specyfikacja Blue Auto Plus

UWAGA!!!

Chociaż znakomita większość dostępnych na rynku masek do urządzeń CPAP/APAP pasuje do siebie na wzajem (jeden standard z małym
wyjątkiem - ResMed AirMini) i w praktyce, każdy aparat dobrze współpracuje z każdą maską, to równocześnie! nie każda maska pasuje do każdej twarzy. Pamiętajmy aby każdorazowo maskę dobrać do anatomii twarzy i indywidualnych upodobań użytkownika, a nie do marki urządzenia. Aparat CPAP prawidłowo funkcjonuje jedynie z odpowiednio dobraną maską do pacjenta. Dobrze i starannie dobrana maska gwarantuje komfort i niezakłócony sen. Prawidłowe dobranie maski sprawi, że kuracja będzie przebiegała poprawnie i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Dobór maski powinien odbywać się bez pośpiechu i w obecności osoby potrafiącej ocenić prawidłowe działanie urządzenia w trakcie tej czynności.